STP

STP aditiva – elixír mládí pro motor

Stejně jako se člověk stará o svůj vzhled, měl by pečovat i o auto. Čištění, leštění, pravidelná údržba interiéru a exteriéru by měla být samozřejmostí. Díky nepříznivým vlivům by bez této péče auto velice rychle zestárlo. Proto je tu pro vás účinný pomocník a to značka STP.

Výše uvedený problém se netýká pouze vnějšku. Stejně jako pro lidské tělo je nezbytný přísun důležitých látek, tak i motor potřebuje údržbu.
Pozorujete, že Váš vůz ztrácí výkon a spotřeba paliva se zvyšuje. Máte v garáži kapičky od oleje?

Nebo máte pocit, že jej dolíváte příliš často a kontrola před každou jízdou Vás obtěžuje? V motoru vozu se vytvořily škodlivé usazeniny, které brání jeho pravidelnému chodu, anebo vlivem změny teplot zpuchřela těsnění. Auto se začíná cukat a dusit, jízda se stává noční můrou. Nervy pracují a my máme zase před očima otázku „Kolik to zase bude stát?“

Uživatel vozidla by měl být seznámen s tím, kde všude se mohou vytvářet usazeniny nečistot, které brání normálnímu fungování motoru. U starších vozů s karburátory jsou to např. sací kanál, skříň škrtící klapky, u modernějších vstřikovací trysky.

Sací ventil bez použití STP         Sací ventil s použitím STP

   Obecně to však jsou sací ventily, u kterých vytvořené nánosy zmenší otvor pro proudění vzduchu spolu s palivovou směsí do spalovací komory. Zhoršují se tím podmínky spalování a roste spotřeba paliva. Právě čistící schopnosti přísad zamezují tomuto usazovacímu procesu.