Syntol

syntol červenýSYNTOL ČERVENÝ

Brzdová kapalina Syntol červený pro hydraulické brzdové systémy starších automobilů a zemědělských strojů, určená pro lehký až středně těžký provoz v teplotním rozmezí -40°C až 110°C.
Vzhled a vlastnosti:
Syntol červený je čirá, sytě červená kapalina bez vody, mechanických nečistot a usazenin. Směs rostlinného oleje s organickými rozpouštědly. Syntol červený má malou odpařivost, žádoucí mazivost, nevysychavost a malou hygroskopičnost.
Použití:
Syntol červený je kapalina, určená k plnění kapalinových brzd vozidel pro středně těžké provozy. Při plnění a doplňování kapaliny použijte nálevku s hustým sítkem. Při výměně těsnění a kapaliny doporučujeme celou soustavu propláchnout denaturovaným lihem a nechat důkladně vyschnout. Poté soustavu naplnit novou brzdovou kapalinou.

Obsah: 500ml

 

syntol hd 205SYNTOL HD 205 500ml DOT3

Je čirá, nažloutlá viskózní kapalina, prostá mechanických nečistot a usazenin. Odpovídá ISO 4925, SAE J 1703, DOT 3, RS 1305-68 skupina B 47. Směs glykoléterů s polyglykoly požadované viskozity, obarvená organickým barvivem.
Použití:
Syntol HD 205 se používá k plnění kapalinových brzd osobních i nákladních automobilů, autobusů, apod., zařízení, pracujících při teplotách -50 °C až +60 °C a při provozní teplotě v rozmezí -50 °C až +205 °C. Brzdová kapalina je mísitelná s brzdovými kapalinami, odpovídajícími normám ISO 4925, SAE J 1703, DOT 3, RS 1305-68 skupina B 47. Mísení s jinými kapalinami je nevhodné. Protože Syntol HD 205 je hygroskopický, tj. schopen absorbovat vlhkost, dochází časem ke snížení bodu varu a oslabení inhibiční ochrany. Proto doporučujeme výměnu brzdové kapaliny po dvou letech provozu.
Při výměně je nutné dodržovat pokyny výrobce motorového vozidla, který též určuje přesně dobu použitelnosti brzdové kapaliny v brzdovém systému.

Obsah: 500ml

 

syntol hd 265SYNTOL HD 265 500ml DOT4

Brzdová kapalina špičkové kvality určená pro hydraulické brzdové systémy motorových vozidel, určená pro provoz v teplotním rozmezí -50°C až 265°C. Odpovídá mezinárodní normě DOT 4.
Čirá viskózní kapalina specifické barvy a vůně, bez mechanických nečistot. Je to směs glykoletherů, účinných inhibitorů koroze a antioxidantů. Má vysokou tepelnou stabilitu, výbornou ochranu proti korozi železných i neželezných kovů, je téměř netečný vůči přírodním a syntetickým kaučukům. Může se mísit s brzdovými kapalinami stejné specifikace. Upozornění: Působí nepříznivě na lak automobilu. Při potřísnění ihned opláchněte vodou.
Použití:
Syntol HD 265 se používá jako náplň brzdových systémů motorových vozidel. Výměna brzdové kapaliny se provádí podle návodu výrobce vozidla. Je vhodná pro všechny hydraulické systémy, odpovídající normám FM VSS 571-116 (DOT 3 a DOT4), VW TL 766 a SAE 1703. Syntol HD 265 je plně srovnatelný se zahraničním výrobkem HYDRAULAN 400 NV-1, který je plněn do automobilů Škoda Octavia a zcela nahrazuje Syntol HD 260, plněný do všech automobilů Škoda Felicia.

Obsah: 500ml