Anaerobní lepidla

anaerobní_lepidla loxeal1 nazavitymaly

Anaerobní lepidla jsou lepidla, která reagují katalytickým účinkem kovů s ochrannými účinky proti korozi a velmi dobrými vlastnostmi přilnavosti i vniknutí do mezer (ložisko, hřídel, nýtové spoje a kolíkové spoje).Tato skupina lepidel se používá pro zajištění, upevnění a utěsnění.

Tabulka druhů lepidel
VýrobekTřída pevnostiUrčení Popis
15-361Zajištění trubkových spojůTěsnící hmota vhodná pro plyn (DIN-DVGW), snadno rozpustná, vhodná i pro pitnou vodu.
53-141Zajištění trubkových spojůHydraulické těsnění, všeobecné použití pro pneumatické a hydraulické konektory až do rozměru 3/4. Schváleno pro plyn (DVGW)
55-032Zajištění závitůNejčastěji používané lepidlo k zajištění závitových spojů. Slepení je středně silné, rozebíratelné. Spoj je odolný proti vibracím, rzi a spolehlivě těsní. Odpovídá KTW pro pitnou vodu.
85-213Zajištění ložisek a pouzderProstředek se používá k zapasování ložisek, pouzder, řemenic, ozubených kol, klínů, čepů a válcových spojů. Zvyšuje pevnost lisovaných spojů, umožňuje použití kluzných částí místo meziložisek i použití dílů s vyššími výrobními tolerancemi. Znemožňují pootočení, uvolnění
a korozi. Výborná těsnost proti úniku kapalin.
Velmi rychlé vytvrzení, vysoká pevnost, umožňuje větší výrobní tolerance.
89-513Zajištění ložisek a pouzderPastovitá hmota k fixaci a obnovení použitých hřídelí a zavitů.Prostředek se používá k zapasování ložisek, pouzder, řemenic, ozubených kol, klínů, čepů a válcových spojů. Zvyšuje pevnost lisovaných spojů, umožňuje použití kluzných částí místo meziložisek i použití dílů; s vyššími výrobními tolerancemi. Znemožňuje pootočení, uvolnění a korozi. Výborná těsnost proti úniku kapalin.